29 Μαρ 2009

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ

Την ήττα γνώρισε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Α.Σ.ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ στο κλειστό γυμναστήριο της Ιστιαίας από την ομώνυμη ομάδα Α.Α.ΙΣΤΙΑΙΑΣ με συνολικό σκορ 90-75.
Ήταν ένα πολύ ομόρφο ματς με φοβερές διακυμάνσεις στο σκορ που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που βρίσκονταν στις εξέδρες του γηπέδου.
Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα για την φιλοξενούμενη ομάδα του Α.Σ.ΑΡΗ η οποία βρέθηκε να χάνει στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με διαφορά 18 πόντων.
Παρόλο αυτά όμως δεν τα παράτησε και ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο με μια καταπληκτική άμυνα κατάφερε να μειώσει και να φτάσει το παιχνίδι σε μονοψήφια διαφορά και συγκεκριμένα στους 6 πόντους.
Από εκείνο ακριβώς το σημείο και μετά η κούραση από την υπερπροσπάθεια σε συνδυασμό με κάποια λάθη συνολικά όλης της ομάδας οδήγησαν την διαφορά εκ νέου στους 10 πόντους και από 'κει και μετά ήταν δύσκολη η επανάκαμψη.