1 Μαρ 2010

Φτάνοντας προς το τέλος του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Γ΄ΕΣΚΑΣΕ η ομάδα του Α.Σ.ΑΡΗ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ βρίσκεται μόνος στη πρώτη θέση έχοντας το απόλυτο,σε τέσσερα παιχνίδια τέσσερις νίκες,πραγματοποιώντας εκπληκτικές εμφανίσεις και κατακτώντας σημαντικά αποτελέσματα
Αξίζει αναφοράς ο τελευταίος αγώνας που διεξήχθη στις 28-02 στο κλειστό γήπεδο της Σπερχειάδας μεταξύ του Α..Σ.ΑΡΗ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ και του Α.Ο. ΜΩΛΟΥ.
'Ηταν ένα σημαντικό παιχνίδι όπου και οι δύο ομάδες ήθελαν πάρα πολύ τη νίκη,οι διακυμάνσεις του σκορ ήταν συνεχείς με την ομάδα του ΜΩΛΟΥ να βρίσκεται μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα,φτάνοντας την διαφορά μέχρι και τους 18 πόντους.
Παρόλο όμως αυτά ο ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ δεν 'κατέθεσε τα όπλα' και κάνοντας ένα εκπληκτικό τελευταίο 3λεπτο στην 3η περίοδο και παίζοντας δυνατή άμυνα σε όλη την 4η κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και τελικά να επικρατήσει με το εκπληκτικό 82-75 (σκορ ημχρ.36-46).